igorU utorak, 26.12.2017. godine u OŠ ,,Ratko Mitrović“ u Čačku, održana je tribina pod nazivom ,,Ukradena bezbednost“.

U okviru tribine koja je realizovana u organizaciji Fondacije ,,Tijana Jurić“, OŠ ,,Ratko Mitrović“ i Mesnih zajednica Košutnjak i Beljina, gost-predavač Igor Jurić prisutnima je prezentovao sadržaj koji se odnosio na prisutne negativne pojave u našem društvu, kao što su: trgovina ljudima, pedofilija, prinudna prostitucija, nasilje na internetu...

Izlaganje predavača potkrepljeno je konkretnim činjenicama  i slučajevima u našem društvu.

Uz veliku ubedljivost i emotivnost u izlaganju, predavač je izneo obilje informacija o navedenim temama, kao i preporuke za pomoć, zaštitu od nasilja i načine kontrolisanja dece koja su aktivna na društvenim mrežama.

Bila je ovo još jedna u nizu uspešnih aktivnosti koje Škola organizuje u cilju prevencije nasilja, a koja je svojom aktuelnošću, kao i sve prethodno organizovane, privukla veliku pažnju šire javnosti.