Štampa
Pogodaka: 2852

слика за сајтBojana Vulović, prof. srpskog jezika, prosledila je za naš sajt izveštaj sa Okružnog takmičenja u lepom govoru, koji objavljujemo u celosti:
U subotu, 19. 1. 2019. godine, OŠ ,,Milica Pavlović“ Čačak bila je organizator Okružnog takmičenja u lepom govoru, u kome je učestvovalo 54 učenika osnovnih i srednjih škola sa teritorije grada Čačka, Gornjeg Milanovca, Guče, Lučana i Ivanjice. Takmičenje je organizovano u četiri kategorije i za sve učenike počelo je u 9.30 č.

Članovi žirija za kategoriju mlađeg uzrasta (učenici 1. i 2. razreda):

 

Članovi žirija za kategoriju mlađeg uzrasta (učenici 3. i 4. razreda):

Članovi žirija za kategoriju srednjeg uzrasta (učenici od 5. do 8. razreda):

Članovi žirija za kategoriju starijeg uzrasta (učenici srednjih škola):

Zahvaljujemo  svim učesnicima i njihovim mentorima na uspešnoj saradnji, članovima žirija na profesionalnosti i objektivnosti, a posebne čestitke upućujemo učenicima koji su osvojili neko od prva tri mesta. Oni su dobili diplome i knjigu kao nagradu, a svi učesnici zahvalnice za trud i učešće na takmičenju, koje će ih podsećati na jedno lepo iskustvo i druženje.

REZULTATI TAКMIČENJA

Mlađi uzrast, prvi i drugi razred

  1. Vera Aćimović, OŠ ,,Milica Pavlović“,   Lela Petrović
  2. Lena Bajović.OŠ ,,Milica Pavlović“, Anđelka Tomović 
  3. Dunja Vasilijević, OŠ ,,Ratko Mitrović“, Rada Novičić i Emilija Кostić, OŠ ,,Sreten Lazarević“, Prilike   

 Mlađi uzrast, treći i četvrti razred

  1. Sara Babić, OŠ ,,Vuk Кaradžić“, Marija Miloradović              
  2. Gligorije Vesić, OŠ ,,Desanka Maksimović“, G. Milanovac, Marina Mirković    
  3. Lena Šobić, OŠ ,,Dr Dragiša Mišović“, Dragana Perendija i Dušan Đorđević, OŠ ,,Desanka Maksimović“, G. Milanovac, Vesna Ivanović   

Srednji uzrast, od petog do osmog razreda OŠ

  1. Maša Šiljković, OŠ ,,Milica Pavlović“, Tanja Đorđević   prvo
  2. Milica Prokopijević, OŠ ,,Milinko Кušić“, Ivanjica i Dunja Vujošević, OŠ ,,Sveti Sava“, G. Milanovac, Ruža Purić         
  3. Veljko Marković, OŠ ,,Akademik Milenko Šušić“, Bojana Кulidžan Gromović i Ognjen Milićević, OŠ ,,Momčilo Nastasijević“, Nataša Buha          

Stariji uzrast, od prvog do četvrtog razreda SŠ

  1. Milica Jovanović, Gimnazija Čačak, Aleksandra Mišić       
  2. Miloš Borović, Gimnazija Ivanjica, Biljana Ajdačić       
  3. Petar Vranić, Gimnazija Ivanjica, Biljana Ajdačić i Lazar Bešević, Srednja škola ,,Dragačevo“, Neda Punoševac