sveti savaSvetosavska čestitka rukovodioca Školske uprave Čačak Slađane Parezanović

Poštovani prosvetni svete, poštovani učenici, draga deco, 

Pred nama je još jedan Savindan. Svaku školsku slavu dočekujemo i ispraćamo s nadom da ćemo naredne godine slaviti u vremenu koje stavlja manje izazova pred obrazovni sistem. Očekujemo i, verujem, zajedno koračamo ka trenutku koji će biti bolji za naše škole, za zaposlene u njima, za instituciju porodice iz koje dolaze naši učenici. Priželjkujemo više entuzijazma, vere u obrazovanje,  čvršću i snažniju volju, ne bismo li bili pravi Savini sledbenici.  

Uz stihove Himne Svetom Savi, u ime svih zaposlenih u Školskoj upravi u Čačku, čestitam vam školsku slavu.

Da se srpska sva srca
S tobom ujedine, 
Sunce mira, ljubavi, 
Da nam svima sine; 
Da živimo svi u slozi, 
Sveti Savo, ti pomozi!
Počuj glas svog roda
Srpskoga naroda!